ایمپلنت دندان


تعرفه قیمتی ایمپلنت دندان

ایمپلنت | شروع قیمت از
۱۵.۰۰۰.۰۰۰ تا ۲۴.۰۰۰.۰۰۰۰
پودر استخوان | شروع قیمت از
۴.۵۰۰.۰۰۰ تا ۵.۰۰۰.۰۰۰۰


ایمپلنت نوعی پروتز دندان است. و همانطور که احتمالا می دانید، پروتز دندان وسیله ای است که جایگزین دندان از دست رفته و یا آسیب دیده می شود. در واقع پروتز های دندانی مانند (روکش ها) یا نقصان و کمبود دندان را تکمیل می کنند و یا مانند (ایمپلنت ها) کاملا جایگزین دندان از دست رفته می شوند. ایمپلنت ها شامل یک قطعه پیچ کوچک هستند که از طریق عمل جراحی وارد استخوان فک شده و اجزای دیگری روی آن سوار می شود تا شکل یک دندان واقعی را پیدا کنند.

ما دقیقا چه نیازی به ایمپلنت دندان داریم؟

جای خالی دندان از دست رفته می‌تواند در سلامت دیگر دندان‌ها، تکلم و غذا خوردن و سایر جنبه های زندگی افراد اثر بگذارد. ما ایمپلنت دندان می کاریم تا از بروز مشکلاتی که در ادامه توضیح داده شده اند پیشگیری کنیم و زندگی بهتری داشته باشیم:

تحلیل استخوان نگهدارنده دندان

بدون حضور دندان در قوس فکی، در ساده ترین حالت ما با تحلیل استخوان روبرو می شویم. همان استخوانی که از قبل دندان را احاطه و در جای خود ثابت کرده بود، بعد از کشیدن دندان کم کم تحلیل رفته و نازک می شود. تراکم استخوان در این ناحیه کم می شود و باعث مشکلاتی می شود که در ادامه توضیح داده شده است.


مشکلات گفتاری با از دست دادن دندان

تلفظ صحیح کلمات از طریق چرخاندن زبان و فشار دادن به سقف دهان و دندان ایجاد می شود. بنابراین جای خالی دندان ها می تواند تلفظ برخی از حروف را با مشکل مواجه کند.


حرکت دندان ها

فضاهای خالی در دندان بر استحکام استخوان فک تأثیر منفی می گذارد و باعث جابجایی موقعیت دندان ها می شود. پرکردن این فضا های خالی با کاشت دندان یا همان ایمپلنت دندان برای طولانی مدت به حفظ موقعیت دندان ها کمک می کند.

دشواری در خوردن غذا

عدم تناسب و جای خالی دندان ها (مخصوصا زمانی که تعداد دندان های از دست رفته زیاد باشد) هر شخص را وادار می کند تا رژیم غذایی خود را تغییر دهد و در نهایت به مرور زمان فرد به جایی می رسد که وعده های غذایی را بر اساس غذاهایی که می تواند بخورد تنظیم می کند نه آنهایی که متناسب با رژیم غذایی و علاقمندی خودش باشد.


تاثیر جای خالی دندان بر چهره ظاهری

دندان ها و لثه به عنوان سیستم پشتیبانی برای ساختار چهره عمل می کنند. نداشتن دندان بر ظاهر صورت و گونه ها تاثیر زیادی می گذارد. همچنین تحلیل رفتن استخوان فک هم از بدترین پیامد های از دست دادن دندان ها است.


چقدر طول می کشد تا صاحب ایمپلنت دندان شویم؟

فرآیند کاشت ایمپلنت دندان یک فرآیند سه فازی است که مدت زمان آن برای هر فرد متفاوت است. به طور معمول کل مراحل ۵ تا ۸ ماه طول می کشد. برای افرادی که کاشت ایمپلنت کل دهان دارند ، فرایند کمی طولانی تر است. اما برای افرادی که تنها نیاز به جایگزینی یک یا تعداد کمی دندان دارند کاشت سریع تر انجام می شود.


مراحل ایمپلنت دندان

مراحل انجام این کار در سه فاز اصلی انجام میگیرد که در زیر به هر کدام از آنها اشاره می کنیم:

مرحله اول: ارزیابی

مرحله اول شامل کشیدن دندان تا پیوند استخوان (در صورت لزوم) است. در صورتی که نیازی به پیوند نباشد ، به مرحله ۲ می رویم. اگر پیوند استخوان لازم باشد ، مرحله اول ۳ تا ۶ ماه طول می کشد.

در سال اول از دست دادن دندان، استخوان با دو برابر سرعت از بین رفته و تحلیل می رود. همین موضوع باعث می شود که برای کاهش هزینه کاشت دندان و کاهش مدت زمانی که کاشت ایمپلنت انجام می شود هرچه سریعتر قرار دادن ایمپلنت انجام گیرد.

بنابراین اگر دندان خود را از دست داده اید ، بهتر است پیش از آنکه زمان زیادی بگذرد و قبل از نیاز قطعی به پیوند استخوان ، نسبت به دریافت ایمپلنت دندان اقدام کنید.


مرحله دوم: قرار دادن پایه ایمپلنت

در مرحله دوم ، پایه اصلی ایمپلنت توسط متخصص در استخوان قرار می گیرد. قرار دادن پایه ایمپلنت ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد و زمان بهبودی ۳ تا ۶ ماه است.


مرحله سوم: قرار دادن تاج دندان

در مرحله سوم , دندان مصنوعی یا تاج روی پایه اصلی ایمپلنت قرار می گیرد. بین تاج دندان و پایه ایمپلنت یک اتصال دهنده به نام اباتمنت قرار داده می شود که وظیفه آن اتصال تاج به پایه ایمپلنت است.

تماس جهت مشاوره 09333868225