دکتر علی زرگانی | دندانپزشک زیبایی فرمانیه | جراح دندانپزشک تهران

مزایای استفاده از لمینت دندانپزشکی چیست؟

مطالب آموزشی
بدون دیدگاه

مزایای استفاده از لمینت دندانپزشکی چیست؟

مزایای لمینت دندانپزشکی

ماندگاری اگرچه ونیرهای کامپوزیت دارای چندین مزیت هستند، اما یک منطقه وجود دارد که در آن نمی توانند با لمینت رقابت کنند: دوام. لمینت ماده ای بسیار قوی تر از رزین کامپوزیت است (حتی با بهبود مواد رزین در طول سال ها). لمینت ها به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ سال دوام می آورند، اگرچه زمانی که بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت می کنید و دستورالعمل های دندانپزشک خود را دنبال می کنید، می توانند حتی برای مدت طولانی تری دوام بیاورند. ونیرهای کامپوزیت تقریباً نیمی از طول عمر دارند، معمولاً ۵-۷ سال. اگر به فکر قرار دادن ونیر هستید، مهم است که این معامله را در نظر بگیرید.

یعنی، در حالی که کامپوزیت ها ممکن است نصف پرسلن قیمت داشته باشند، فقط نیمی از آن دوام دارند. بنابراین کدام ارزش بهتر است؟ اکثر دندانپزشکان موافقند که لمینت ها طبیعی ترین و شبیه ترین زیبایی دندان را ارائه می دهند. لمینت دارای کیفیت شفافی است که کاملاً شبیه مینای دندان است. همچنین به دلیل استحکام مواد و لعابی که پس از درمان اعمال می شود، در برابر لکه و بریدگی بسیار مقاوم است.

از سوی دیگر، ونیرهای کامپوزیت متخلخل‌تر هستند و بنابراین مستعد لک هستند، به این معنی که ممکن است نیاز به تنظیم رژیم غذایی خود داشته باشید تا از برخی مواد غذایی لکه‌زا اجتناب کنید.

مرکز دندانپزشکی دکتر علی زرگانی ،  با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص در انجام کلیه خدمات دندانپزشکی در خدمت شما بیماران محترم می باشد.

کامپوزیت همچنین برای دستیابی به زیبایی دندان مانند باید پولیش شود. و حتی پس از آن نیز کاملاً قابل مقایسه نیست. روش لمینت بیشتر درگیر است، و اغلب نیاز به پوشیدن موقتی در زمانی دارد که منتظر مجسمه سازی روکش ها در آزمایشگاه هستید. با این حال، تعداد بیشتری از دندانپزشکان از فناوری‌های CAD/CAM کنار صندلی استفاده می‌کنند که به سرعت بخشیدن به فرآیند با امکان ساخت در محل کمک می‌کند.

اگر به دنبال راه حل لمینت هستید، مهم است که نوع فناوری هایی را که دندانپزشک شما در دسترس دارد، ارزیابی کنید. ممکن است در نهایت زمان کلی درمان را به شدت کاهش دهید.

دکتر علی زرگانی | دندانپزشک زیبایی فرمانیه | جراح دندانپزشک تهران
دکتر علی زرگانی | دندانپزشک زیبایی فرمانیه | جراح دندانپزشک تهران

راه حل درمانی قابل اجرا

در نهایت، ونیرهای چینی یک راه حل درمانی مناسب برای همه موارد ساییدگی مینای دندان، ساییدگی و پارگی، نقص ژنتیکی، دندان های ناهموار و غیره ارائه می دهند کامپوزیت ها ممکن است گزینه مناسبی برای نگرانی های شدید نباشند. به عنوان مثال، تغییر رنگ یا مسائل مربوط به فاصله ممکن است به اندازه کافی با ونیرهای کامپوزیت قابل درمان نباشد و چینی را تنها گزینه شما می کند. دندانپزشک شما یک ارزیابی کامل از سلامت دهان را به عنوان بخشی از مشاوره شما برای تعیین گزینه های شما انجام می دهد.

چه زمانی ونیر کامپوزیت و لمینت دندان گزینه خوبی نیستند؟

در برخی موقعیت ها، دندان ها یا افراد خاصی کاندیدای مناسبی برای روکش دندان نیستند. ممکن است شامل موارد زیر باشد:

دندان هایی با پوسیدگی یا بیماری فعال لثه. این شرایط باید قبل از ساخت و چسباندن ونیرهای دندانی درمان شوند
دندان های ضعیف شده اگر مقدار قابل توجهی از ساختار دندان از بین رفته باشد یا با یک پرکردن بزرگ جایگزین شده باشد، دندان ها به اندازه کافی قوی نخواهند بود تا با روکش دندان کار کنند. تاج های دندان در این مورد راه حل های مناسب تری دارند. بهترین دندانپزشک ترمیمی و زیبایی در تهران

دندان های نامناسب شدید یا دندان های نامرتب، اوربایت و آندربایت. درمان ارتودنسی برای اصلاح این مشکلات پیچیده تر مورد نیاز است.
فشردن و ساییدن معمولی دندان ها می تواند به راحتی ونیرهای دندان را تراشه کند یا بشکند. دندان قروچه (همچنین به عنوان دندان قروچه شناخته می شود) باید قبل از شروع هر گونه قرار دادن ونیرهای دندانی درمان شود. نایتگاردهای دندانی ممکن است در برخی موارد راه حلی برای این موضوع باشند.

هنگامی که متوجه شدید که کامپوزیت ونیر و لمینت دندان می تواند گزینه خوبی برای شما باشد (اینها معمولاً پس از تجزیه و تحلیل کامل زیبایی انجام می شود)، باید بر اساس تعدادی از عوامل (مانند زمان و زمان شما) در مورد ونیرهای چینی در مقابل کامپوزیت تصمیم بگیرید. بودجه، نوع کار مورد نیاز و غیره).

تعمیر و نگهداری از ونیر و لمینت کامپوزیت شما

تعمیر و نگهداری کامپوزیت ونیر و لمینت دندان شما نسبتا ساده است. با این حال، چند پیشنهاد صحیح است:

لطفاً برای جلوگیری از مشکلات بهداشت دهان و دندان همانطور که معمولاً می خواهید مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. پس از قرار دادن، روکش کامپوزیت و لمینت معمولاً بهترین ترمیم بافت لثه است که ما در حال حاضر در آرمنتاریوم مصنوعی خود داریم. با نخ دندان کشیدن یا مسواک زدن به روکش‌های خود آسیب نمی‌رسانید. هرگونه خمیر دندان غیر ساینده قابل قبول است. یک رژیم خوب مراقبت در منزل، موفقیت ترمیم لمینت شما را برای سال‌های آینده تضمین می‌کند. مزایای لمینت دندانپزشکی

ممکن است پس از قرار دادن ونیرها، مقداری حساسیت به گرما و سرما ایجاد شود. مقداری حساسیت کاملاً طبیعی است و معمولاً پس از یک تا دو هفته از بین می رود. اگر این حساسیت باید باقی بماند یا اصلاً شما را نگران کند، لطفاً با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

پس از قرار دادن لمینت های شما بسیار قوی هستند و در برابر اکثر نیروهایی که توسط یک رژیم غذایی معمولی بر روی آنها قرار می گیرد مقاومت می کنند. با این حال، باز کردن مغز پسته با دندان، جویدن استخوان یا سیب تافی احتمالا ایده خوبی نیست. مانند بسیاری از چیزها، عقل سلیم باید غالب باشد.
اگر به عنوان یک آسیاب یا گیره شناخته شده اید، لطفاً به دندانپزشک خود اطلاع دهید. او یک محافظ شب نرم برای شما می‌سازد تا فشارهای وارده بر دندان‌هایتان را هنگام خواب به حداقل برسانید.

مانند هر چیزی در دهان، می تواند مستعد ساییدگی و پارگی باشد. گاهی اوقات ونیرهای کامپوزیت می توانند اندکی تراشه کنند، اما در بیشتر موارد تعمیر آنها بسیار آسان است. اگر مشکل سنگ زنی قابل توجهی وجود نداشته باشد، فرد بدشانس خواهد بود که آنها را در پنج سال اول چیپ کند.
اگر تغییرات اساسی در شکل دندان‌های شما ایجاد شده باشد، گاهی اوقات ممکن است یک بیمار لب‌هایی ایجاد کند که حدود یک هفته طول می‌کشد. در موارد نادری که خود به خود برطرف نمی شود، دندانپزشک شما می تواند تنظیماتی را برای حذف آن انجام دهد.

دکتر علی زرگانی | دندانپزشک زیبایی فرمانیه | جراح دندانپزشک تهران
دکتر علی زرگانی | دندانپزشک زیبایی فرمانیه | جراح دندانپزشک تهران

فک

کدام روکش ها طبیعی تر به نظر می رسند؟

روکش‌های دندان به‌صورت سفارشی ساخته می‌شوند تا تا حد امکان به دندان‌های طبیعی شما نزدیک شوند و در عین حال مشکلاتی را که می‌خواهید اصلاح کنند.

با این حال، لمینت ها دارای پوشش طبیعی تری هستند، زیرا مواد نور را به روشی بسیار مشابه با مینای دندان منعکس می کنند. ونیرهای کامپوزیت وقتی پولیش می شوند هنوز طبیعی به نظر می رسند. مزایای لمینت دندانپزشکی

برای مشاهده نمونه کارهای آقای دکتر علی زرگانی دندانپزشک زیبایی فرمانیه در اینستاگرام کلیک کنید.

کدام یک برای مشکلات شدیدتر مناسب هستند؟

اگر دندان‌های شما به شدت لکه‌دار، آسیب دیده، نامرتب یا شکاف بزرگ‌تری دارند، ممکن است دندانپزشک ونیرهای چینی را به شما توصیه کند.

ونیرهای کامپوزیت برای مشکلات خفیف تا متوسط بهتر مناسب هستند. اگر مشکل شما برای درمان با ونیر خیلی شدید است، ممکن است دندانپزشک شما گزینه هایی مانند روکش یا درمان ارتودنسی را به جای آن توصیه کند.

کدام یک قوی تر هستند؟

لمینت ها بسیار قوی تر از رزین های کامپوزیت هستند، به این معنی که کمتر در معرض تراشه قرار دارند.

با این حال، آنها را نمی توان مانند ونیرهای کامپوزیت تعمیر کرد. اگر پرسلن آسیب ببیند، باید تعویض شود. این می تواند نسبتاً پرهزینه باشد.

www.dralizargani.com, اصلاح طراحى لبخند کرج, بلیچینگ درمنزل کرج, بلیچینگ مطب کرج, بهترین دندانپزشک ایمپلنت, بهترین متخصص ایمپلنت, جراح و دندانپزشک کرج اصلاح لبخند کرج, دکتر علی زرگانی, دکتر علی زرگانی دندانپزشکی کرج, دکتر لمینت در تهران, کامپوزیت ونير کرج, کامپوزیت ونیر دندان کرج, لمینت سرامیکی هالیودی کرج, مزایای لمینت دندانپزشکی
نوشتهٔ پیشین
۵ نکته برای قرار دادن یک قرار ملاقات با دندانپزشک در برنامه شلوغ خود
نوشتهٔ بعدی
کامپوزیت ونیر و لمینت دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی و راه حلی پیشرفته است

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس جهت مشاوره 09333868225