دکتر علی زرگانی | دندانپزشک زیبایی فرمانیه | جراح دندانپزشک تهران

کامپوزیت ونیر و لمینت دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی و راه حلی پیشرفته است

مطالب آموزشی
بدون دیدگاه

کامپوزیت ونیر و لمینت دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی و راه حلی پیشرفته است

کامپوزیت ونیر و لمینت دندان

لبخند زیبا یکی از مولفه های اصلی زیبایی است. ظاهر دندان های شما تاثیر قابل توجهی بر عزت نفس و اعتماد به نفس شما دارد. در عین حال، شما را جذاب تر و جوان تر می کند. اگر به دلیل فضای ناهموار بین دندان‌هایتان در لبخند زدن احساس راحتی نمی‌کنید، دیگر یک مشکل لاینحل نیست. با تشکر از دندانپزشکی زیبایی مدرن، می توانید در حین احوالپرسی با افراد دیگر از لبخندی زیبا لذت ببرید.

کامپوزیت ونیر و لمینت دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی و راه حلی پیشرفته است که از طریق آن می توانید از دندان های سفید مرواریدی و سالم لذت ببرید. آنها مواد نازک، ویفری، رنگ دندان و سفارشی هستند که به جلوی دندان های شما متصل می شوند و به انواع مشکلات دندانی رسیدگی می کنند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام تکنیک برای شما مناسب است به مجموعه ای از معیارهای متفاوت می رسد. پس از بررسی دقیق مزایا و معایب ونیرهای دندانی، می توانید هر نوع را وزن کنید تا به یک نتیجه معقول برسید.

مرکز دندانپزشکی دکتر علی زرگانی ، بهترین دندانپزشک ترمیمی و زیبایی در تهران با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص در انجام کلیه خدمات دندانپزشکی در خدمت شما بیماران محترم می باشد.

کاندیدای خوب برای کامپوزیت ونیر و لمینت دندانپزشکی

قبل از انتخاب نوع خاصی از ونیر، ابتدا باید دریابید که آیا کامپوزیت ونیر و لمینت دندان راه حل مناسبی برای شما هستند یا خیر. ونیرها برای همه یا هر دندانی مناسب نیستند. بنابراین، انتخاب مورد یک عامل بسیار مهم در موفقیت این تکنیک است.

دکتر علی زرگانی | دندانپزشک زیبایی فرمانیه | جراح دندانپزشک تهران
دکتر علی زرگانی | دندانپزشک زیبایی فرمانیه | جراح دندانپزشک تهران

چه زمانی ونیر و لمینت کامپوزیت بیشتر نشان داده می شود؟

ونیر کامپوزیت و لمینت اغلب چه زمانی نشان داده می شوند.

کامپوزیت ونیر و لمینت در موارد زیر بسیار موثر هستند:
  • اصلاح دندان های کج یا بد شکل.
  • ترمیم دندان های شکسته یا شکسته.
  • دندان‌های لکه‌دار یا تغییر رنگ وقتی که درمان سفیدکننده دندان جواب نمی‌دهد.
  • دندان هایی که در اثر سایش کوتاه شده اند.
  • دندان هایی که خیلی از هم فاصله دارند.

 

مزایای ونیرهای کامپوزیت

هزینه

ونیرهای کامپوزیت مزایای زیادی نسبت به لمینت دارند که مهمترین آنها هزینه است. به طور متوسط، لمینت ها دو برابر گران تر از کامپوزیت ها هستند، که برای برخی افراد بسیار مهم است، با توجه به اینکه بیشتر درمان ها تحت پوشش بیمه نیستند، به این معنی که شما احتمالاً برای درمان از جیب خود پرداخت می کنید.

  1. درمان همان روز
  2. درمان یک روزه

ونیرهای کامپوزیت را اغلب می توان در یک جلسه تکمیل کرد. دندانپزشک شما دندان های شما را برای رزین آماده می کند و سپس روکش ها را مستقیماً روی جلوی دندان های شما تراش می دهد. سپس رزین با استفاده از نور شدید سخت می شود و در نهایت روکش های شما صیقلی می شوند.

ونیرهای کامپوزیت مستقیم (که به آن باندینگ کامپوزیت نیز گفته می شود) در واقع به جای آزمایشگاه خارج از سایت، روی دندان های شما حجاری می شوند. رزین سایه‌دار دندان به‌طور مستقیم روی دندان‌ها اعمال می‌شود (از این رو نام آن است) جایی که می‌توان آن را شکل داده و توسط دندانپزشک مجسمه‌سازی کرد. رزین شکل با استفاده از نور با شدت بالا سخت می‌شود، پس از آن می‌توان لایه‌های اضافی رزین را اعمال کرد و در صورت نیاز برای به دست آوردن نتیجه زیبایی شناختی مورد نظر، مجسمه‌سازی کرد. پس از اتمام، رزین باید پولیش داده شود تا ظاهری طبیعی تر و شبیه دندان به دست آورد. بنابراین روش کامپوزیت بسیار کمتر تهاجمی و به طور قابل توجهی سریعتر از چینی است.

پروسه لمینت طولانی‌تر می‌شود، زیرا ونیرهای شما باید در آزمایشگاه دندانپزشکی آماده شوند و قبل از قرار بعدی به دندانپزشک شما تحویل داده شوند. همچنین قبل از نصب ونیرها، دندان های شما به آمادگی بیشتری نیاز دارند.

دکتر علی زرگانی | دندانپزشک زیبایی فرمانیه | جراح دندانپزشک تهران
دکتر علی زرگانی | دندانپزشک زیبایی فرمانیه | جراح دندانپزشک تهران
برگشت پذیری

مسلماً بزرگترین مزیتی که ونیرهای کامپوزیت نسبت به پرسلن دارند برگشت پذیری است. چینی نیاز به تغییر شکل دندان‌های طبیعی شما دارد تا روی روکش مناسب شود. وقتی صحبت از کامپوزیت ها می شود، حداقل کار آماده سازی روی دندان های طبیعی شما لازم است، به این معنی که آنها به طور دائم تغییر نمی کنند تا حدی که مواد کامپوزیت را نتوان برداشته و در صورت نیاز جایگزین کرد.

برای مشاوره با جراح و دندانپزشک زیبایی با تجربه تهران ، دکتر علی زرگانی با ما تماس بگیرید.

برای مشاهده نمونه کارهای آقای دکتر علی زرگانی دندانپزشک زیبایی فرمانیه در اینستاگرام کلیک کنید.

www.dralizargani.com, اصلاح طراحى لبخند کرج, بلیچینگ درمنزل کرج, بلیچینگ سفید کردن دندان کرج, بهترین مرکز کامپوزیت در تهران, جراح و دندانپزشک کرج اصلاح لبخند کرج, دکتر لمینت در تهران, دندانپزشک در شمال تهران, دندانپزشکی کامپوزیت ونیر کرج, کامپوزیت ونير کرج, کامپوزیت ونیر دندان کرج, کامپوزیت ونیر و لمینت دندان, لمینت دندان کرج, لمینت سرامیکی هالیودی کرج, متخصص زیبایی دندان در تهران
نوشتهٔ پیشین
مزایای استفاده از لمینت دندانپزشکی چیست؟
نوشتهٔ بعدی
آیا جراحی ایمپلنت دندان درد دارد؟ (چه چیزی باید انتظار داشت)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس جهت مشاوره 09333868225